1/10

Vítáme všechny zájemce o cestu vnitřního ticha.

 

Hory v tichu 2020

 

Připravované kurzy se velmi rychle plní. Budete-li mít o nějaký kurz zájem, ozvěte se prosíme co nejdříve skrze kontaktní formulář:

 

 

 

 

Co nejdříve se Vám ozveme s bližšími informacemi ke kurzu i k placení. Nejprve budete zapsáni mezi předběžné zájemce a po uhrazení zálohy bude Vaše místo garantováno.

 • Francouzské Alpy v tichu - (kurz je předběžně naplněn, můžete se hlásit jako náhradník / náhradnice)

Saint Gervais les Bains, chalupa Srdce ze dřeva

19. - 26. září 2020

9900,- Kč

doprovázející: Elva R. Frouz a Káča Slabová

 • Podzimní Krkonoše v tichu (kurz je předběžně naplněn, můžete se hlásit jako náhradník / náhradnice)

Horní Albeřice, chata Beata

7. - 11. říjen 2020

5100,- Kč

doprovázející: Káča Slabová a Jarek Veselák​

V roce 2021 nabídneme obdobné kurzy. V případě zájmu nás kontaktujte, budeme vás informovat, až bude nabídka konkrétní.

Kurz kontemplace na doma - kurz je možné absolvovat z klidu domova nebo z jiného útulného místa. Je vhodný pro první uvedení na cestu kontemplace i k prohloubení vaší dosavadní praxe. Každý den bude obsahovat tři bloky meditace (s praktickými doporučeními k jejímu provádění), promluvu doprovázejícího, bohoslužbu slova pro zájemce a možnost osobního rozhovoru s doprovázejícím (přes skype, zoom či telefon).

 

Pobyty na Šumavě se odehrávají v chalupě na samotě u Dešenic. Jarní kurz probíhá od středy večer do nedělního oběda.

Letní Šumava trvá od soboty večer do pátečního oběda. Naší základnou je šumavská chalupa, stojící již více než 100 let na samotě mezi lesy a loukami. Místo je romantické a ubytování velmi prosté. Máme k dispozici pět místností s jednoduchými postelemi na spaní (budeme tedy spát po dvou/třech), jednu kadibudku, kuchyňku, světnici pro meditaci, vodu z potoka, elektriku z vlastní malé vodní elektrárny (pozor – utáhne jen svícení, nikoli spotřebiče nebo nabíjení). U chalupy je také sauna. V létě je možné spát pod hvězdami.

 

"Dolomity v tichu na Šumavě" se budou konat na Filipově Huti v chalupě Na vyhlídce (http://www.chalupamodrava.cz/navyhlidce/).

Zázemím "Žen v tichu na Šumavě"  je vlídná šumavská chalupa kousek nad rezervací Mrtvý luh. Máme k dispozici několik tří- až pěti-lůžkových pokojů. Toalety a sprchy jsou na chodbě. V kuchyni jsou klasická velká kachlová kamna a zároveň moderní kuchyňské vybavení. Při teplém počasí je možno spát venku pod širým nebem. Kurzy začínají ve čtvrtek dopoledne a končí nedělním obědem.

Pobyty v Krkonoších se konají v Horních Albeřicích v útulné  chalupě U Lakomé Barky (www.e-chalupy.cz/krkonose/chalupa-horni-alberice-ubytovani-u-lakome-barky-7083.php) nebo v chatě Beata (https://www.chata-beata.cz/) od středy večer do nedělního oběda.

Pobyty ve francouzských Alpách se odehrávají v osadě Saint Gervais les Bains, vždy od soboty večer do příští soboty ráno.

Jsme ubytováni ve vlídném domě s příznačným jménem "Srdce ze dřeva" ve dvoulůžkových pokojích. Z terasy i balkónů je možné hledět přímo na mohutný bílý masiv Mont Blancu. Jsme v srdci hor, putování po úbočí největší evropské hory má s ničím nesrovnatelné kouzlo.

V Dolomitech jsme velmi komfortně ubytováni ve františkánském klášteře v městečku Kaltern. Máme k dispozici dvoulůžkové pokojíky se sociálním zařízením, působivou kryptu, v níž sedíme, a velmi příjemnou jídelnu. U kláštera je milá zahrada, v níž je možné za hezkého počasí odpoledne odpočívat a kochat výhledem na Dolomity na obzoru. Do hor dojíždíme auty cca 40 km.

 

Ve francouzských Alpách i v Dolomitech chodíme po horských turisticky značených cestách. Jsou to ale velehory, takže nás i tak místy čekají strmá stoupání a klesání nebo skalnaté stezky.

Aktuální ceny jsou vždy upřesněny pro jednotlivé kurzy.

Uvedené ceny zahrnují kurzovné, ubytování a stravu (teplá jídla jsou vždy vegetariánská, k snídani a k obědu v horách je k dispozici i maso) . Doprava v ceně zahrnuta není, a to jak doprava z Čech na místo, tak potřebné přejezdy v místě, příp. občasné využití lanovek v horách (pro cestu do Alp je většinou možné se dohodnout na společné jízdě dvěma či třemi auty). Veškerou dopravu si účastníci zajišťují a hradí samostatně.

Pamatujte, že jde především o praktické cvičení postoje kontemplace, o intenzivní vnímání přítomného okamžiku, o proces osobní proměny. To předpokládá ochotu vstoupit do mlčení a koncentrace.

Aby nám ticho, hory a rytmus dne mohly na této cestě pomáhat, je dobré se jim otevřít a přijmout je jako průvodce celým pobytem.

Prosíme, přečtěte si pozorně charakteristiku kurzu i místa, kam se hlásíte. Přihlášením nám mimo jiné dáváte najevo, že naši nabídku přijímáte takovou, jaká je. 

Děkujeme.

 

Nové kurzy kontemplace

které pořádá Scholé z.s., domov pro kontemplaci, najdete na: 

 

 

 

 

Hory v tichu v letech 2015 - 2020


 

 • Jarní Šumava v tichu – čtyřdenní

Dešenice

2016 (2 kurzy), 2017, 2018, 2019

 

 • Podzimní Šumava v tichu – čtyřdenní

Dešenice

2015

 

 • Jarní Krkonoše v tichu – čtyřdenní

Chalupa U Hančilů, Velká Úpa

2018

Horská chalupa U lakomé Barky, Horní Albeřice

2019

 

 • Podzimní Krkonoše v tichu  - čtyřdenní

Chalupa U Hančilů, Velká Úpa

2016, 2017, 2018

Horská chalupa U Lakomé Barky, Horní Albeřice

2019

 

 • Letní Šumava v tichu - týdenní

Dešenice

2016, 2017, 2018, 2019, 2020

 

 • Dolomity v tichu - týdenní

Kaltern, Jižní Tyrolsko

2016, 2017, 2018, 2019

 

 • Francouzské Alpy v tichu - týdenní

Sixt Fér a Cheval, Francie

2015, 2016

Saint Gervais les Bains, Francie 

2017, 2018 (2 kurzy), 2019

 

 • "Dolomity v tichu na Šumavě" - týdenní

Chalupa Na vyhlídce, Filipova Huť 

2020

 

 • Kurz kontemplace na doma - čtyřdenní

kurz v domácím prostředí s doprovázením "na dálku"

2020

 

 • Ženy v tichu na Šumavě 

(hory v tichu v ženské skupině)

Chlum u Volar

2020

© 2023 by Demi Watson. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now