top of page

Vítáme všechny zájemce o cestu vnitřního ticha.

Milí zájemci o hory v tichu,

 

pokud vás naše nabídka zaujme, kontaktujte nás co nejdříve. O kurzy je zájem a poměrně rychle se plní.

Co nejdříve se Vám ozveme s bližšími informacemi. Nejprve budete zapsáni mezi předběžné zájemce a po uhrazení zálohy bude Vaše místo garantováno.

Letní Šumava v tichu

místo: Dešenice

termín: 23. - 29. července 2023

doprovázející: Elva R. Frouz a Jarek Veselák

cena: 8 200,- Kč

velikost skupiny: 10-11

 

Dolomity v tichu I. (klášter v údolí)

místo: Kaltern (Caldaro), Jižní Tyrolsko, Itálie
termín: 4. - 9. září 2023
doprovázející: Elva Frouz, Petr Bauchner
cena: 8 700,- Kč
velikost skupiny: 12

 

Dolomity v tichu II. (chalupa na lesní louce)
místo: poblíž městečka Tione di Trento, Jižní Tyrolsko, IT
termín: 10. - 16. září 2023
doprovázející: Elva Frouz, Petr Bauchner
cena: 9 900,- Kč
velikost skupiny: 10

 

Podzimní Šumava v tichu

místo: Filipova Huť

termín: 8. - 14. října 2023

doprovázející: Elva R. Frouz a Julie Romenskaya

cena: 8 400,-

velikost skupiny: 10

 

Uvedené ceny zahrnují kurzovné, ubytování a kompletní stravu  (teplá jídla jsou vždy vegetariánská, k snídani a k obědu v horách je k dispozici i maso).

Doprava v ceně zahrnuta není, a to jak doprava na místo, tak potřebné přejezdy v místě, příp. občasné využití lanovek v horách (pro cestu do Dolomit je většinou možné se dohodnout na společné jízdě dvěma či třemi auty). Veškerou dopravu si účastníci zajišťují a hradí samostatně.

 

Pamatujte, že jde především o praktické cvičení postoje kontemplace, o intenzivní vnímání přítomného okamžiku, o proces osobní proměny. To předpokládá ochotu vstoupit do mlčení a koncentrace.

Aby nám ticho, hory a rytmus dne mohly na této cestě pomáhat, je dobré se jim otevřít a přijmout je jako průvodce celým pobytem. Prosíme, přečtěte si pozorně charakteristiku kurzu i místa, kam se hlásíte. Přihlášením nám mimo jiné dáváte najevo, že naši nabídku přijímáte takovou, jaká je. 

Děkujeme.

Kurzy Hory v tichu pořádá Scholé, z.s.  

Scholé z.s., domov pro kontemplaci pořádá i další kurzy.

Jejich kompletní aktuální seznam najdete na stránce

www.schole.cz

 

 

 

 

 

Letní kurz na Šumavě se odehrává v chalupě na samotě u Dešenic. Naší základnou je šumavská chalupa, stojící již více než 100 let na samotě mezi lesy a loukami. Místo je romantické a ubytování velmi prosté. Máme k dispozici pět místností s jednoduchými postelemi na spaní, jednu kadibudku, kuchyňku, světnici pro meditaci, vodu z potoka, elektriku z vlastní malé vodní elektrárny. U chalupy je také sauna. V létě je možné spát pod hvězdami.

 

Ocitneme se v malebném městečku Kaltern (Caldaro) v dosahu řady horských masivů (například Latemar či Rosengarten), kam převážně povedou naše denní trasy. Zaplavat si můžeme v jezerech Kalterer See nebo Montiggler See. 
Ubytováni budeme v exercičním domě při františkánském klášteře. Kolem domu je voňavá zahrada, součástí je velká krypta pro kontemplace.

Kurz je naplněn, přijímáme náhradníky.

A zveme na Šumavu!

 

Naší základnou bude útulná horská chalupa/statek, nacházející se na klidném místě stranou od civilizace. Od domu si můžeme vychutnávat krásný výhled do údolí a večer západ slunce nad Val Rendena. 
Základním prostředím pro naše cesty bude přírodní park Adamello Brenta. Budeme vyrážet k vrcholům, k horským jezerům i vodopádům.

Kurz je zcela naplněn, a to včetně míst pro náhradníky.

Zveme na Šumavu!

Podzimní Šumava v tichu má svoji základnu v chalupě Na vyhlídce, stojící na samotě u lesa v horní části Filipovy Huti, v ohnisku dobře značených tras malebnou částí hor. Ubytování je v útulných jednoduše zařízených  dvou- až  trojlůžkových pokojích ve vlastních spacácích. V chalupě je dobře zařízená kuchyně, splachovací záchody, dvě koupelny se sprchou, kvalitní vytápění na dřevo.

http://www.chalupamodrava.cz/navyhlidce/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page